Marrëveshje e fshehtë në vlerë prej 180 milionë euro

Loading...

Marrëveshje e fshehtë në vlerë prej 180 milionë euro

Sipas mediave franceze, madrilenët dhe skuadra franceze, kishin arritur marrëveshje për transferimin e yllit francez, Kylian Mbappe, por lojtari zgjodhi PSG-n.

19 vjeçari verën e kaluar iu bashkua gjigantit francez në formë huazimi, por më mundësi që parisienët në fund të këtij sezoni ta blejnë kartonin e plotë të lojtarit.

Siç raportohet, Real Madridi dhe Moanco kishin arritur marrëveshje të fshehtë në vlerë prej 180 milionë euro, por mësohet së lojtari bashkë me prindërit e tij asnjëherë nuk shprehen dëshirën që francezi ta transferohet në ‘Santiago Bernabeu’.