Casemiro shënoi dy herë

Casemiro shënoi dy herë

Real Madrid e mposht sot Sevillan. Derbi i zhvilluar në La Liga përfundoi me rezultat 2-1.

Të dy golat për Real Madridin i shënoi Casemiro (57’ dhe 69’), kurse për mysafirët shënuoi Luuk De Jong (64’).

Pas kësaj fitoreje, Reali rimori pozitën e parë në rënditjen tabelare dhe ka 43 pikë, tri pikë më shumë se Barcelona, e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar.