Bale ka kërkuar të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”

Bale ka kërkuar të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”

Real Madridi është gati për ta vendosur Gareth Bale në marrëveshje për mesfushorin e United, Paul Pogba.

Real Madridi po mundohet ta transferojë lojtarin këtë verë dhe do të bëjë gjithçka të mundur për ta transferuar lojtarin në “Santiago Bernabeu”.

Bale ka kërkuar të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, mirëpo “Los Blancos” po dëshirojnë ta largojnë lojtarin.

Bale është i kërkuar nga United dhe Tottenham.