26 shtatori datë e shënuar për Leartën

26 shtatori datë e shënuar për Leartën

Reja e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit, Learta sot kujtoi kanagjeqin e saj.

Learta për 176 mijë ndjekësit e saj në instagram publikoi imazhe tejet të bukura nga organizimi i kanaqeqit, që e kishte para tri vjetëve, shkruan rtv21.tv

Në vitin 2016, Learta është martuar me djalin e këngëtares, Shyhrete Behlulit, Kushtrimin. Dasma e tyre Nga martesa e tyre, Kushtrimi dhe Learta kanë një djalë, i cili quhet Matin.

Ndryshe, Learta Jakupi përveç që njihet si reja e Shyhretes, ajo merret edhe me këndim. Më 27 tetor të vitit 2018 ajo ka organizuar një koncert solistik, të cilin e ka mbajtur në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës. Po ashtu, këngëtarja Shyhrete Behluli së bashku me Leartën më 07 maj kanë publikuar projektin “Për ty Nexhmije”, i cili i është dedikuar ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarushës. /21Media