Liverpooli gjendet në krye të tabelës

Liverpooli gjendet në krye të tabelës

Sot u mbyll viti kalendarik 2018 në futbollin anglez, ku dy ekipet e Manchesterit, City dhe United korrën fitore, ashtu sikurse dhe Chelsea.

Me fitoren e Manchester Cityt, gara është mjaft e fortë për titull me Liverpoolin, ndërsa Chelsea “blindon” vendin e katërt.

Manchester United me Solskjaer në krye arrin fitoren e tretë, duke lënë pas momentet e errëta me Mourinhon.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni renditjen e Premierligës pas javës së 20-të.