Trix i këndojnë zjarrit të dashurisë

Trix i këndojnë zjarrit të dashurisë

Grupi i njohur i muzikës rock, Trix,  janë rikthyer me një projekt të ri muzikor. Ata kanë publikuar këngën “Zjarri i dashurisë”.  Tekstin dhe muzikën e këngës i ka bërë solisti i grupit, Veli Sahiti ndërkohë që orkestrimin Avdullah Dugolli, përcjell rtv21.tv

Grupi Trix janë formuar në vitin 1974 si dhe është një ndër të parët e muzikës rock. Këngët e këtij bendi janë dëgjuar shumë nga të rinjët si dhe edhe sot i kanë rezistuar kohës. Vlen të përmenden hitet e pavdekshme si: Zeshkannja ime, U tretën ëndrrat, Pa lamtumirë e të tjera./21Media