Rita dhe Dua bashkë në “BBC Radio 1 Teen Awards”

Rita dhe Dua bashkë në “BBC Radio 1 Teen Awards”

Të dyja karrierën e nisën në Britaninë e madhe nga ku morën edhe famë botërore. Është fjala për këngëtaret me origjinë nga Kosova , Rita Orën dhe Dua Lipën. Ndonëse jetojnë në të njëjtin vend dhe zhvillojnë të njëjtin profesion ato nuk patën ndonjë takim, ose nuk u raportua se flasin me njëra tjetrën, shkruan rtv21.tv

Ndërkohë 2 tetori do t’i bëjë bashkë ato në ndarjen e çmimeve “BBC Radio 1 Teen Awards”, që do të mbahet ë Britani.

Pjesëmarrjen në këtë eveniment këngëtaret e kanë konfirmuar përmes postimeve në Instagram. Të dyja kanë shkruar se janë të gëzuara që do të performojnë në “BBC Radio 1 Teen Awards”./21Media

 

I am so excited to perform at the Radio 1 Teen Awards!! Get yo tixx @bbcradio1 #R1TEENAWARDS 💕

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on