Një dhuratë e bukur për adhuruesit

Një dhuratë e bukur për adhuruesit

Këngëtari britanik Robbie Williams tash e sa kohë është duke punuar në albumin e tij më të ri. Albumi vjen si dhuratë për krishtlindje dhe publikohet me datë 22 dhjetor.

Ky është albumi i tij i parë me këngë dedikuar Krishtlindjes, dimrit dhe në përgjithësi festave të fundvitit, shkruan rtv21.tv

Në faqen e tij në Facebook, Williams publikoi fotografi ku shihet duke nënshkruar 100 kopje të albumeve, duke thënë se i kanë mbetur edhe 9.900 të tjera për t’u nënshkruar, si dhuratë speciale për adhuruesit e tij.

Rod Stewart, Bryan Adams, Helene Fischer dhe Tyson Fury janë disa nga emrat e mysafirëve të cilët janë pjesë e këtij albumi të Williams.

Albumi me titull “The Christmas Present” përmban dy Delxue CD. Më poshtë sjellim edhe titujt e këngëve të këtij albumi:

DISC 1: Christmas Past

1. Winter Wonderland

2. Merry Xmas Everybody (feat. Jamie Cullum)

3. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!

4. The Christmas Song (Chestnuts roasting on an open fire)

5. Christmas Lullaby

6. Rudolph

7. Yeah! It’s Christmas

8. It’s A Wonderful Life (feat. Poppa Pete)

9. Let’s Not Go Shopping

10. Santa Baby(feat. Helene Fischer)

11. Best Christmas Ever

12. One Last Christmas

13. Coco’s Christmas Lullaby

DISC 2: Christmas Future

14. Time For Change

15. Idlewild

16. Darkest Night

17. Fairytales (feat. Rod Stewart)

18. Christmas (Baby Please Come Home) (feat. Bryan Adams)

19. Bad Sharon (feat. Tyson Fury)

20. Happy Birthday Jesus Christ

21. New Year’s Day

22. Snowflakes

23. Home

24. Soul Transmission

25. I Believe in Father Christmas

26. Not Christmas

27. Merry Kissmas

28. It Takes Two (feat. Rod Stewart)./21Media