"Zonja e Vjetër" pritet ta shesë lojtarin këtë verë

“Zonja e Vjetër” pritet ta shesë lojtarin këtë verë

Roma është e interesuar për të transferuar sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain. “Zonja e Vjetër” pritet ta shesë lojtarin këtë verë.

Sulmuesi me prejardhje nga Argjentina nuk është në planet e Maurizio Sarrit për sezonin e ardhshëm.

Higuani kaloi sezonin e kaluar si huazim te Milani dhe Chelsea duke shënuar 15 gola.