Ronaldo ka një kërkesë për klubin e tij

Ronaldo ka një kërkesë për klubin e tij

Cristiano Ronaldo dëshiron që skuadra e tij, Real Madrid të nënshkruaj me mesfushorin e Sportingut, William Carvalho, raporton Don Balon.

Carvalho ashtu sikurse Ronaldo ka dalë nga akademia e famshme e Sportingut dhe gjatë verës ishte i lidhur me një kalim në skuadrën angleze, West Ham.

Ronaldo thuhet se i ka kërkuar presidentit të Realit, Florentino Perez që të nënshkruaj më Carvalho./21Media