Ronaldo mposht Joao Felixin dhe Silvën

Ronaldo mposht Joao Felixin dhe Silvën

Cristiano Ronaldo ka fituar edhe një tjetër çmim individual.

Ylli i Juventusit e ftoi çmimin lojtari më i mirë i vitit në Portugali, duke lënë mbrapa sulmuesin e Atletico Madrid, Joao Felix dhe lojtarin e Manchester City, Bernardo Silva.

“Kam kaluar një periudhë të vështir në jetën time personale. Por, asnjëherë mos e lejoni t’iu tërheqin poshtë”, tha Ronaldo në fjalimin e tij.

34 vjeçari e fitoi çmimin për ndihmën qe i dha Juventusit për të fituar titullin në Itali por edhe për kontributin që dha në ligën e kombeve për Portugalin./21Media