14 të vdekur, dhjetëra të lënduar

14 të vdekur, dhjetëra të lënduar

Mediat turke raportojnë se numri i viktimave nga tërmeti që goditi sonte Turqinë Lindore,  ka arritur në 14 kurse janë lënduar dhjetëra të tjerë, përcjell rtv21.tv

Tetë të vdekur dhe 12 të lënduar raportohen ne Elazigf, kurse 6 të vdekur dhe 45 të lënduar raportohen në Malatya.

Tërmeti me magnitudë 6.7 ndodhi në afërsi të qytetit Sivrice në provincën lindore Elazig. Sipas EMSC tërmeti pati një thellësi prej 10 kilometrash. Tërmeti u ndje në disa vende të tjera, përfshirë Irakun, Sirinë dhe Libanin./21Media