Joshua fitoi pesëfish më shumë sesa Ruiz

Joshua fitoi pesëfish më shumë sesa Ruiz

Sonte u zhvillua rimeçi në boks mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr, të cilin e fitoi Anthony Joshua. Pas ndeshjes, Joshua premtoi se do ta bëjnë edhe meçin e tretë.

Sipas mediave të huaja, Joshua nga ky meç ka përfituar 50 milionë funte – 59 milionë euro. Kurse Ruiz thuhet se ka ky meç ka përfituar 10 milionë funte apo rreth 12 milionë euro.

Anthony Joshua ishte më i mirë në pjesë pjesën më të madhe të meçeve, ndërsa Ruiz i shfrytëzoi mirë gabimet e Joshuas, por që nuk i mjaftuan për fitore./21Media