Manchester City mund ta shesë sulmuesin Leroy Sane te Bayern Munich gjatë afatit dimëror

Manchester City mund ta shesë sulmuesin Leroy Sane te Bayern Munich gjatë afatit dimëror

Kampioni i Anglisë e ka bërë të qartë se dëshiron që gjermani të qëndrojë, mirëpo lojtari nuk e ka nënshkruar kontratën e re me dëshirën për rikthyer në Gjermani.

Nga ana tjetër edhe “bavarezët” janë në kërkim të një sulmuesi të krahut dhe Sane po shihet si lojtari adekuat për të luajtur në “Allianz Arena”.

Sane vazhdon të vuajë nga lëndimi dhe pritet të rikthehet në fushë në muajin shkurt.