"Savashi" në jetën reale me flokë dhe mjekër më të gjatë

“Savashi” në jetën reale me flokë dhe mjekër më të gjatë

Aktori i njohur turk, Berk Atan i njohur më shumë për rolin e “Savashit” te seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit” , është lindur në Izmir të Turqisë.

Ai është aktor shumë i kërkuar për serialet turke, shkruan rtv21.tv

Në këtë serial, ai luajti si ‘Savashi’ i cili jeton i vetëm në një shtëpi të  vogël, ai më pas dashurohet në një vajzë e cila quhet “Nazli” ku në lidhjen e tyre ata bashkë përballen me shumë vështërsi.

“Savashi”  u lind me 26 shtator  të vitit 1991, do të thotë tani ka 27 vjet. Aktori mori pjesë edhe në seriale tjera, përveç aktrimit ai mori pjesë edhe në disa reklama të ndryshme turke. Në çdo rol që ai e luajti, morri shumë lavdata, dhe u pëlqye shumë nga publiku i gjerë.

Për dallim nga seriali, “Savashi” në jetën reale flokët dhe mjekrën i mbanë më të gjata. /21Media