Live në RTV 21

Live në RTV 21

Sot po mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.  Ndonëse dy partitë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje, lideri i LDK-së, Isa Mustafa sot deklaroi se do ta votojnë kandidatin e Vetëvendosjes për Kryetar të Kuvendit./21Media