Edhe një tërmet goditi Turqinë

Edhe një tërmet goditi Turqinë

Një tërmet me 4.8 shkallë të rihterit është ndjerë në qytetin e Manisas në Turqi sot rreth orës 14:26 (me kohë lokale). Sipas mediave turke, tërmeti është ndjerë në Izmir, Stamboll, Bursa, Aydin dhe Tekirdag.

Në një deklaratë të komunës së Manisas, nuk u raportua për të viktima apo dëme materiale.

Të premten Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm, që ka lënë të paktën 38 të vdekur dhe mbi 1600 të lënduar./21Media