Një nga këngëtaret më të famshme në botë, kolombianja Shakira është në listën e të ftuarve për dashmën e superyllit

Një nga këngëtaret më të famshme në botë, kolombianja Shakira është në listën e të ftuarve për dashmën e superyllit

Kjo është sepse bukuroshja e muzikës është e martuar me futbollistin shumë të famshëm, shokun e skuadrës dhe mikun e Lionel Messi-t, Gerard Pique.

Çifti kanë mbërritur në Rosario të Argjentinës të premtën mbrëma, ku u pritën nga një turmë prej qindra fansave, shkruan rtv21.tv.

Mes yjeve që priten të marrin pjesë në dasmën e Lionel Messi-t dhe Antonella Roccuzzo-s që ka qenë shoqe e fëmijërisë për argjentinasin, janë edhe yjet e futbollit: Luis Suarez, Neymar, Xavi, Cesc Fabregas dhe Carles Puyol./21Media