Bashkëpunimi me qeverinë sunite

Loading...

Bashkëpunimi me qeverinë sunite

Hapi i radhës në Siri do të duhet të jetë bashkëpunimi me qeveritë sunite në rajon në përcaktimin e qeverisë “alternative” në këtë shtet, deklaroi të premten senatori amerikan Marko Rubio.

Rubio është politikan republikan nga Florida dhe një kohë ishte rival i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump.

Sot, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë goditur me 59 raketa “Tomahawk” objekte të qeverisë siriane si kundërpërgjigje ndaj sulmit me armë kimike në Siri që la dhjetra të vrarë dhe qindra të plagosur.