E kanë shumë të theksuar sensin e xhelozisë së çift

E kanë shumë të theksuar sensin e xhelozisë së çift

Xhelozia e tepruar ndonjëherë mund të rezultojë shumë acaruese dhe të sjellë probleme të mëdha për një çift. Edhe sikur të mos ketë vend për të dyshuar, disa nga shenjat e horoskopit e kanë shumë të theksuar sensin e xhelozisë së çift. Kjo vjen sepse janë të pasigurt e persona të pandreqshëm.

Dashi

Të lindurit në këtë shenjë janë jo vetëm më krenarët e horoskopit, por radhiten gjithashtu edhe në radhën e shenjave më xheloze dhe posesive që mund të takoni ndonjëherë. Ata shquhen për temperamentin e tyre të vështirë dhe aspak konvencional, dhe kur gjërat në çift nuk shkojnë mirë gjëja e parë që bën është të shpërthejnë në kriza të pakontrolluara xhelozie. A kanë gjithmonë të drejtë? Këtë nuk dimë t’ua themi, por bëni mirë të keni kujdes.

Gaforrja

Ata që lindin në këtë shenjë janë përgjithësisht shumë xhelozë, me ndryshimin e vetëm që zakonisht e fshehin lehtë. Nga ana tjetër ata janë gjithashtu viktima të zilisë dhe gjithashtu, sipas Living, kanë tendencë ta mbajnë atë të fshehur.

Luani

Ndoshta kjo është shenja më e adhurueshme dhe pasionante e horoskopit, kështu që ata nuk mund të mos e kapin në kohë kur gjërat nuk po shkojnë mirë, por ajo që ndez xhelozinë e tij është kur partneri i kushton vëmendje dikujt tjetër, ose një çështjeje të caktuar duke ju lënë pas dore. Njerëzit e kësaj shenje dëshirojnë vëmendjen e të gjithëve përreth tyre.

Akrepi

Pa dyshim, personat që i përkasin kësaj shenje janë njerëzit më xhelozë të horoskopit. Ata priren të mos i besojnë askujt, ndaj nuk është aspak të përfundojnë duke ju bërë  akuza të rreme të krijuara nga xhelozia e pastër. Fatkeqësisht, ata nuk i fshehin shumë mirë ndjenjat e zemërimit të tyre, duke rrezatuar xhelozi edhe nëse dikush është pranë partnerit të tyre.