Përkujtohen të rënët për liri dhe pavarësi të vendit

Përkujtohen të rënët për liri dhe pavarësi të vendit

Me rastin e 28 vjetorit të sulmit të parë të forcave serbe ndaj familjes Jashari, Ditës së Veteranit, Komuna e Skenderajt, bashkë më  Shoqatat e dala nga lufta, bënë homazhe tek varrezat e Jasharajve në Prekaz, në nderim të jetës dhe veprës së anëtarëve të kësaj familje dhe të rënëve të tjerë për lirinë e Kosovës.(Përgatiti: Aurela Elshani, kamerë: Orhan Bylykbashi)./21Media