Pakujdesia e shoferit e bën këmbësorin për spital

Pakujdesia e shoferit e bën këmbësorin për spital

Në Carralevë të Shtimes raportohet se dje një person derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka goditur këmbësorin-viktimën shtetas i Shqipërisë.

Policia njofton se si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor./21Media