Sot përfundoi numërimi i katër vendvotimeve për të cilat dje mori vendim KQZ

Sot përfundoi numërimi i katër vendvotimeve për të cilat dje mori vendim KQZ

Ndërsa, pas mesnate ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta. Lëvizja Vetëvendosje mori 7 mijë e 152 vota, PDK-ja 5 mijë e 330 vota, LDK-ja 4182 vota, koalicioni AAK-PSD 3 mijë e 190 vota dhe koalicioni Nisma-AKR-PD 1 mijë e 401 vota.

Të premten Gjykata Supreme e Kosovës miratoi ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për numërimin e e 4 mijë e 639 votave të mërgata./21Media