Ndeshja u zhvillua në Francë në një stadium i cili ishte një stadium stërvitjesh të ekipeve të Francës

Ndeshja u zhvillua në Francë në një stadium i cili ishte një stadium stërvitjesh të ekipeve të Francës

Shqipëria filloi më mirë një ndeshjen me një dominim të lehtë, por Ukrainasët arritën të shënonin, madje tri herë gjatë pjesës së parë.

Së pari ata arritën të shënonin golin në minutën e 31-të me anë të Konoplyanka dhe pes minuta më vonë arriti të shënoi Yarmolenko.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0 me 3 në të mirë Ukrainsave.

Edhe në pjesën e dytë u zhvillua një ndeshje monotonike.

Secila kombëtare arriti të shënoi nga një gol. Shqipëria shënoi me anë të Emanuel Ndoj i cili shënoi në fundin e ndeshjes, por prap pa përfunduar ndeshje ishte Konoplyanka ai i cili shënoi për rezultatin përfundimtar.

Kjo ishte humbja e dytë pas asaj kundër Kosovës për Shqipërinë e Pannucit.