Ja arsyet

Loading...

Ja arsyet

Kënga e Ermal Metës de Fabrizio Mmoro,  “Non mi avete fatto niente”, e prezantuar në natën e parë të edicionit të 68-të të Sanremos rrezikon diskualifikimin e këngëtarit nga edicioni i sivjetëm.

Kjo pasi që sipas mediave italiane, kënga është prezantuar në edicionin e 2016-të të Sanremos, e kënduar nga Ambra Calvani dhe Gabriele de Pascali me titull “Silenzo”. Autor i kësaj kënge e edhe i këngës së Metës është Andera Febo.

Kështu prania e këngës në dy edicione të Saneremos mund t’i sillte probleme shqiptarit Ermal Meta.