UEFA shtyu ndeshjen për shkak të sigurisë

UEFA shtyu ndeshjen për shkak të sigurisë

UEFA shtyu ndeshjen mes Rusisë dhe Kosovës, e cila luhet në kuadër të kualifikuesve për Kampionatin Europian 2021 në konkurrencën e femrave, thuhet në faqen zyrtare të sindikatës ruse të futbollit.

“Ky vendim u mor për arsye sigurie. Data dhe vendi i ndeshjes do të përcaktohen më vonë”, shkruajnë ata.

Rusia dhe Kosova janë në grupin A, në kuadër të kualifikimeve për Europianin 2021. Në vendin e parë janë rusët me 6 pikë, po aq sa ka edhe Holanda në vendin e dytë. Ndërsa skuadra e Kosovës gjendet në vendin e katërt me katër pikë./21Media