Seanca e paraparë për këtë javë është shtyer për javen tjetër e tërë kjo për shkak të seancës ndaj Haradinajt e cila mbahet me 6 prill

Seanca e paraparë për këtë javë është shtyer për javen tjetër e tërë kjo për shkak të seancës ndaj Haradinajt e cila mbahet me 6 prill

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, tha se për shkak të mbajtjes së seancës ndaj Haradinaj në Francë , kryesia vendosi që të shtyj seancën për javën e ardhshme.

Lekja edhe njëherë përsëriti se ky koalicion duhet të shkojë në shtëpi dhe zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje, shkruan rtv21.tv

E pranoi që përvec pozitës u kritikua edhe opozita për veprimet e tyre kundër demarkacionit, në takimin që patën në Bundestag. “Vota jonë do të jetë kundër demarkacionit”, përsëriti Lekaj.

Kurse Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje tha se demarkacioni me Malin e Zi nuk ishte temë diskutimi në këtë mbledhje të kryesisë.

“Kjo marrëveshje është e vdekur dhe nuk duhet të rikthehet në asnjë mënyrë në Kuvend. Kurdo që do të riprocedohet kjo marrëveshje ne do të veprojmë njësoj për ta kundërshtuar”, tha Haxhiu.

Sipas saj, zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje për të dalë nga kjo situatë./21Media