Marsh i simpatizantëve të VV-së në Vushtrri

Marsh i simpatizantëve të VV-së në Vushtrri

Në qytetin e Vushtrrisë simpatizantët e Vushtrrisë nisën festën. Nga disa video që qarkullojnë në rrjete sociale shihen një numër i madh simpatizantësh që po marshojnë në sheshin “Adem Jashari”.

Festa e tyre u shoqërua me këngë e me valle, transmeton rtv21.tv

Përveç në Vushtrri, simpatizantët e VV-së nisën festën edhe në sheshin “Skëndërbeu” në kryeqytet, si dhe në qytetet tjera.

Sipas rezultateve preliminare të deritanishme të KQZ-së, Vetëvendosje po prinë me 26.01% të votave, kurse e dyta është LDK- me 25.04 % të votave./21Media