"O nevriku im..."

“O nevriku im…”

Artisti i njohur shqiptar, Skerdi Ago dhe partnerja e tij, Vesa Rama më katër janar janë prindër për herë të parë. Ata u bekuan me një djalë që e quajtën Roi.

Një video shumë të veçantë të vogëlushit Skerdi e ka publikuar sot në rrjetin social Instagram, shkruan rtv21.tv

“O nevriku im, Roi jetë të ka babi”, ka shkruar Skerdi krahas videos.

 

View this post on Instagram

 

O nevriku im ,Roi jete t’ka babi ❤️

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

Lajmin se është bërë baba për herë të parë Skerdi e ka bërë të ditur përmes një shkrimi të veçantë. “U mbusha me lot, por me lot gëzimi, ndjenja më e bukur në botë, dashuria më e veçantë që kam përjetuar. Nuk paska ndjenjë më të bukur kur në jetë të vjen një engjëll që të bën te harrosh çdo gjë për çka ke luftuar dhe çka ke kaluar dhe çdo dashuri sepse dashuria më e madhe është ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar që në jetën time Zoti me fali një krah të djathtë që do më doj tamam me zemër të pastër dhe do më bëhet shok jete, do më bëhet një hero për shpirtin tim. Vesa je femra që më bëre dhuratën më të shtrenjtë, dhuratën më të bukur. Më solle në jetë një shpirt, një Skerd të vogël që ma mbushi shpirtin me një thesar që s’do kem nevojë tërë jetën të kërkoj gjë tjetër më shumë – të dua jeta ime, ju dua të dyve më shumë se veten”, ka shkruar Skerdi./21Media

 

View this post on Instagram

 

Sot u mbusha me lot por me lot gezimi, ndjenja me e bukur ne bote, dashuria me e vecante qe kam perjetuar. Nuk paska ndjenje me te bukur kur ne jete te vjen nje engjell qe te ben te harrosh cdo gje per cka ke luftuar dhe cka ke kaluar dhe cdo dashuri sepse dashuria me e madhe eshte ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar qe ne jeten time Zoti me fali nje krah te djatht qe do me doj tamam me zemer te paster dhe do me behet shok jete, do me behet nje hero per shpirtin tim. Vesa je femra qe me bere dhuraten me te shtrenjt, dhuraten me te bukur. Me solle ne jete nje shpirt, nje Skerd te vogel qe ma mbushi shpirtin me nje thesar qe s’do kem nevoj tere jeten te kerkoj gje tjeter me shume – te dua jeta ime, ju dua te dyve me shum se veten.🙏🙏🙏

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on