RasenBallsport Leipzig e mundi Zenit St. Petersburg

RasenBallsport Leipzig e mundi Zenit St. Petersburg

Përfunduan dy ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve të zhvilluara sonte.

Në ndeshjen e zhvilluar në Grupin F mes Barcelonës dhe Slavia Prague, mysafirët u treguan të vëmendshëm, duke arritur ta ndalin sulmin e Barcelonës dhe duke e mbajtur portën të pa prekur për 90 minuta. Ndeshja përfundoi pa gola.

Kurse, në ndeshjen tjetër të Grupit G, Zenit St. Petersburg u mposht nga RasenBallsport Leipzig, me rezultat 0-2.