Sllovenia 5;0 Kosova

Sllovenia 5;0 Kosova

Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Sllovenisë në konkurrencën e femrave e cila u mbajt në stadiumin “Športni Center” në Slloveni.

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për Europian, përfundoi me rezultat 5 me 0 në favor të Sllovenisë.

Golat u shënuan nga Prasnikar (14, 62), Zver (41, 56) dhe Kolbl (48).

Kjo është ndeshja e dytë e Kosovës në kuadër të këtyre kualifikimeve, ndeshjen e parë kundër Turqisë e fitoi me rezultat 2:0.

Kosova është pjesë e Grupit A dhe gjendet në pozitën e katërt në këtë grup./21Media