Wesley Sneijder në Los Angeles

Wesley Sneijder në Los Angeles

Mesfushori holandez, Wesley Sneijder është në prag të ndarjes me klubin turk, Galatasaray.

Sipas mediave të huaja, Sneijder dëshiron të bëhet pjesë e futbollit MSL në Amerikë.

Klubi amerikan, Los Angeles është duke zhvilluar negociatat me holandezin, dhe thuhet se shumë shpejtë mund të arrihet marrëveshja mes dy palëve./21Media