Solskjaer i kënaqur me lojën e uellsianit

Solskjaer i kënaqur me lojën e uellsianit

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, e ka mbrojtur mbrojtësin, Daniel James, pas barazimit ndaj Wolwes (1-1).

James është kritikuar nga fansat duke thënë se nuk ka luajtur mirë dhe shkaku i tij është pësuar goli.

Tekniku norvegjez është i kënaqur me lojën e uellsianit.

“Për mua, nuk ishte faull. Është i shpejtë dhe është natyrale te mbroj vetën. Në lojë e kanë ndaluar disa herë, por asnjëherë nuk arritën ta kalojnë. Nuk e kam problem që e mbron vetën”, ka deklaruar ai.