Drejtpërdrejt në RTV 21

Drejtpërdrejt në RTV 21

Sonte fillon edicioni i 19-të i Festivalit “Kënga Magjike”, i cili bashkon brezat e të gjitha trevave shqiptare anë e mbanë.

“Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit shqiptar, Ardit Gjebrea tashmë është shndërruar në traditë, shkruan rtv21.tv

Artistë të njohur e këngëtarë të rinj në skenën muzikore, marrin pjesë në këtë garë të fortë për të sjellë një spektakël të vërtetë në ekranet televizive.

“Kënga Magjike” do të transmetohet sonte me fillim nga ora 20:40, nesër si dhe nata finale do të mbahet të shtunën më 9 dhjetor 2017./21Media