“Kujtime nga Himalaja”

Loading...

“Kujtime nga Himalaja”

Pasi ka pushtuar dy majat më të larta në botë Everestin dhe Manasulu, alpinistja Uta Ibrahimi, kujtimet nga Himalaja ka vendosur t’i shpalos nëpërmjet një ekspozite personale, shkruan rtv21.tv

Sonte me fillim nga ora 19:00, ekspozita “Kujtime nga Himalaja” do të jetë e hapur për vizitorët në Lapidariumin e Muzeut të Kosovës në Prishtinë.

Ndryshe, Everest është mali më i lartë i vargmaleve të Himalajës dhe maja e tij vendi më i lartë i Tokës mbi sipërfaqen e detit me lartësi 8.840 metra./21Media