Koncerti recital i Alban Skenderajt në Tiranë

Koncerti recital i Alban Skenderajt në Tiranë

Kantautori i mirënjohur shqiptar, Alban Skenderaj, sot dhe nesër do të shkëlqejë me performancën e tij para mijëra dashamirëve të muzikës së tij, në Amfiteatrin e Tiranës. Ai është mjaft i entuziazmuar për koncertin e tij recital në Tiranë.

“Neser dhe pasneser do te fiken dritat dhe do te ndizen endrrat ne Tirane. Mezi po pres… #nenyjetetiranes #amfiteatriiliqenit”, shkroi ai krahas fotografisë.

 

View this post on Instagram

 

Neser dhe pasneser do te fiken dritat dhe do te ndizen endrrat ne Tirane 💖✨ Mezi po pres … #nenyjetetiranes #amfiteatriiliqenit

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Personi që e mbështet më së shumti, bashkëshortja e tij, Miriam Cani ka disa fjalë për Albanin para fillimit të koncertit, transmeton rtv21.tv

“Sot dhe nesër ☀️ dhe 🌌 do ndriçojnë vetëm për ty. Suksese dashuria ime”, shkroi ajo.

Më 19 qershor Alban Skënderaj ka mbajtur koncertin “Hapësirë e një ëndrre”, në sallën e sporteve “1 Tetori” në Prishtinë. Një numër i madh i fansave ishin mbledhur për ta dëgjuar atë./21Media