Sot grumbullohet Kosova U18

1 min read

Kosova U18 në konkurrencën e meshkujve do të grumbullohet sot në Mitrovicë.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Ilir Selmani ka ftuar 16 basketbollistë, ku më pas lista do të shkurtohet në 12 lojtarë.

Siç ka informuar Federata e Basketbollit të Kosovës, stërvitjet do të mbahen dy herë në ditë për të qenë sa më ta gatshëm për garat ndërkombëtare. Nga ora 10:30 do të jetë stërvitja e parë, kurse nga ora 18:00, stërvitja e dytë.

Kosova U18 te meshkujt do të jetë në grup me Holandën, Bosnja e Hercegovinën, Bullgarinë, Gjeorgjinë dhe Norvegjinë. Garat mbahen në Oradea të Rumanisë nga 29 Korriku deri më 7 Gusht./21Media

Lista e gjerë:

 1. Anes Gashi
 2. Ergyn Rushiti
 3. Jon Ismajli
 4. Eliot Peci
 5. Norik Binqe
 6. Eris Zeneli
 7. Bardh Istrefi
 8. Dardan Maxharaj
 9. Ajdan Kololli
 10. Drinor Gerxhaliu
 11. Olsi Kurtaj
 12. Arlind Konjuhi
 13. Ismajl Voca
 14. Rron Dahsyla
 15. Albin Gashi
 16. Paraart Zeqiri