Kampionati botëror i juniorëve në Hendboll

Kampionati botëror i juniorëve në Hendboll

Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll sot në Spanjë do të garojë në kampionatin botëror të juniorëve.

Sonte nga ora 17:00 kombëtarja jonë do të përballet me Kroacinë.

Kosova është në grupin C me Bahreinin, Brazilin, Hungarinë, Portugalinë dhe Kroacinë.

Është hera e parë që një kombëtare e Kosovës do ta paraqitet në botëror. Pra, është një sukses tjetër historik i hendbollit kosovar./21Media