Thaçi do të marr pjesë në ceremoni

Thaçi do të marr pjesë në ceremoni

Sot në Obiliq do të bëhet përurimi i shtatores së heroit kombëtar, Xhavit Haziri.

Ceremonia e përurimit do mbahet në ora 13:00 në Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri”. Kjo ceremoni organizohet nga Komuna e Obiliqit.

Në ceremoni të pranishëm do të jenë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri në largim Ramush Haradinaj dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli./21Media