Stuhia "Carmen" ka goditur Francën

Stuhia “Carmen” ka goditur Francën

Bregdeti francez është goditur sot nga stuhia dimërore “Carmen” dhe në rajonin perëndimor të Brittany, 40,000 shtëpi mbetën pa energji elektrike, njoftuan autoritetet franceze.

Shërbimi kombëtar meteorologjik paralajmëroi se erërat po fryjnë me shpejtësi 140 kilometra në orë.

Deri më tash nuk është raportuar për dëme të mëdha.