Sulmuesi uruguaian do t’i mungojë Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit

Sulmuesi uruguaian do t’i mungojë Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit

Ditët jo të mira për Barcelonën nuk kanë mbaruar, pasi së fundmi se është dëmtuar një nga lojtarët më të rëndësishëm. Bëhet fjalë për sulmuesin Luis Suarez, për të cilin ka marrë fund stinori.

Uruguaiani tanimë duhet t’i nënshtrohet terapisë deri në rikuperimin e plotë. Suarez kështu e ka mbyllur sezonin dhe ndeshja më e rëndësishme që humbet është finalja e Kupës më Valencian.

Trajneri Ernesto Valverde do të gjejë një zgjidhje, pasi alternativat te Barcelona janë të shumta në këtë repart.