Është duke u zhvilluar ndeshja miqësore mes Suedisë dhe Kosovës

Është duke u zhvilluar ndeshja miqësore mes Suedisë dhe Kosovës

Suedia ka arritur të kalojnë në epësi në ndeshjen kundër Kosovës, ndeshje kjo e cila është duke u zhvilluar në Doha të Katarit.

Ishte Hedlund, ai i cili në minutën e 75-të arriti ta mposhtë gardianin e Dardanëve, Visar Bekaj.

Menjëherë pas pranimit të golit në sulmin e radhës Jetmir Topalli kishte rastin ideal ta barazonte rezultatin, mirëpo goditja e tij përfundoi jashtë portës.