Tre persona janë vrarë

Tre persona janë vrarë

Një shofer kamioni përplasi një turmë të këmbësorëve në Stokholm të premten, duke vrarë të paktën tre persona, thanë autoritetet suedeze.

Incidenti ndodhi në Drottninggatan rruga Mbretëresha, një nga rrugët kryesore të këmbësorëve të qytetit, pak para orës 3 të pasditës sipas kohës lokale, raportoi BBC.

Një dëshmitare i tha lajmin ‘Aftonbladet’ se ajo e pa “qindra njerëz të drejtuar, ata kanë vrapuar për jetën e tyre.” Dëshmitarët e tjerë thanë gjithashtu se dëgjuan njerëzit duke bërtitur, dhe se pati të shtëna, shkruan rtv21.tv.

Ndërsa, policia suedeze kanë rrethuar zonën në Stokholm qendrore, dhe janë në vendin e ngjarjes./21Media