U godit nga pas

U godit nga pas

Ylli i Hollywoodit, Arnold Schwarzenegger është sulmuar të shtunën në një aktivitet në Afrikën e Jugut.

71-vjeçari, ish-guvernator i Kalifornisë, ishte duke bashkëbiseduar me fansat gjatë një konkurimi në palestrën e tij të “Arnold Classic Africa” kur një njeri e goditi nga prapa.

Sulmuesi është parë duke u përmbajtur pas incidentit.

Schwarzenegger falenderoi ndjekësit në Twitter për shqetësimin e tyre, por këmbënguli se nuk kishte “asgjë për t’u shqetësuar”.

Videoja, e shpërndarë në mediat sociale, tregon Schwarzeneggerin duke u paraqitur për fotografi dhe duke xhiruar në ngjarjen e Johanesburgut të shtunën kur njeriu e sulmon atë me një goditje fluturuese, transmeton rtv21.tv.


Ylli i Terminatorit mbahet përpara pas goditjes, ndërsa sulmuesi bie në tokë, ku ai është i penguar menjëherë nga një roje sigurie.

Burri u dorëzua më vonë në polici.

Schwarzenegger shkroi në Twitter ku ka mbi katër milionë ndjekës: “Mendova se unë isha i nxitur nga turma, gjë që ndodh shpejt. Vetëm kuptova se u godita kur pashë videon si të gjithë”
Ai më vonë i bëri thirrje tifozëve të përqëndrohen.

“Kemi 90 sporte këtu në Afrikën e Jugut në @ArnoldSports, dhe 24,000 atletë të të gjitha moshave dhe aftësive që na frymëzojnë që të zbresim nga shtrati”, ka shkruar ai në Twitter.

“Arnold Classic Africa” çdo muaj mban një sërë ngjarjesh, duke përfshirë ndërtimin e trupit dhe sportet luftarake./21Media