Liverpool është duke fituar

Liverpool është duke fituar

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Liverpool-it dhe Manchester City-t, në kuadër të javës së 12-të në Premier Ligë.

Liverpooli është duke udhëhequr me rezultat 2:0. Golin e parë shënoi Fabihno në minutën e 6-të. Ky goli ishte goli më i shpejtë që ka pësuar Manchester City në Premier Ligë që nga viti 2016.


Ndërsa rezultatin e dyfishoi Salah, në minutën e 13-të.

Kanë mbetur edhe 45 minuta të pjesës së dytë kohë për Manchester Cityn të rikthehet në lojë, përndryshe Liverpool do të thellojë epërsinë në 9 pikë./21Media