Flamurtari – Feronikeli 2 :2, Drenica – Vushtrria 3:0 dhe Prishtina – Trepça’89  1 : 0 

Flamurtari – Feronikeli 2 :2, Drenica – Vushtrria 3:0 dhe Prishtina – Trepça’89  1 : 0 

Janë zhvilluar pesë ndeshjet e  xhiros së 16-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate: Ballkani – Gjilani 2:1, Drita – Llapi 2 me 0, Flamurtari – Feronikeli 2 me 2,Drenica – Vushtrria 3 me 0  dhe Prishtina – Trepça’89 1 me 0 .

Të dielen prej orës 13:00 në program është dueli i fundit i kësaj jave Ferizaj – Dukagjini. Në vijim ndjekim kronikën e ndeshjeve. Flamurtari – Feronikeli, Drenica – Vushtrria dhe Prishtina – Trepça’89./21Media