Sot janë duke u zhvilluar ndeshjet gjysmëfinale të "IHF Trophy Intercontinental"

Sot janë duke u zhvilluar ndeshjet gjysmëfinale të “IHF Trophy Intercontinental”

Ndeshja e sotme mes SHBA-së  dhe Taipei Kinez ka përfunduar me rezultat 36:41 në favor të Taipeit Kinez.

Ndeshja me dy ekipeve ka filluar në orën 15:00, në kuadër të grupmoshave U21. Gara është zhvilluar në në Palestrën “Pallati i Rinisë dhe Sporteve”.

Sot në ditën e katërt të garave janë duke u zhvilluar ndeshjet gjysmëfinale të IHF Trophy Intercontinental.

Gjatë ditës së sotme do të luhen edhe dy ndeshje tjera. Me fillim nga ora 17:00, në grupmoshën U19 do të zhvillohet takimi mes Taipeit Kinez dhe Kosovës. Kurse nga ora 19:00 përballja mes Kosovës dhe Paraguaji. /21Media