Dy gratë më me ndikim në botë disktuan për gjëra të rëndësishme

Dy gratë më me ndikim në botë disktuan për gjëra të rëndësishme

Pjesëtarja më e re e familjes mbretërore në Mbretërinë e Bashkuar, Meghan Markle dhe ish Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama më në fund janë takuar për herë të parë.

Image result for meghan markle

Image result for michelle obama

Një burim për PEOPLE ka treguar se takimi ka ndodhur në Londër, ku Meghan kishte shkuar ta mbështeste Michelle në turneun që po e zhvillon për librin e saj “Becoming”, transmeton rtv21.tv.

Gruaja e ish Presidentit amerikan, Barack Obama ka një histori të mirë miqësore me familjen mbretërore dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe as me Meghan. Ato diskutuan për shumë gjëra të rëndësishme, e ndër to ishte edhe rëndësia për mbështetjen dhe ngritjen e grave nga kultura dhe komunitete të ndryshme të botës./21Media

Image result for michelle obama becoming