Nëna e futbollistëve të njohur sot feston ditëlindjen

Nëna e futbollistëve të njohur sot feston ditëlindjen

Futbollisti i njohur nga Kosova, Taulant Xhaka e uroi nënën e tij me rastin e ditëlindjes.

Taulanti sot thuri fjalët më të bukura për personin e veçantë, me ç’rast publikoi edhe dy imazhe të bukura me të dhe me vëllain e tij, Granitin.

Futbollisti që luan për bazelain u shpreh se nëna e tij ka qenë dhe do të mbetet shembulli i tij në jetë.

“Happy birthday Mam❤️👑 Në këtë botë, unë nuk kam njohur qoftë edhe një njeri të vetëm të të afrohet për së largu për të gjitha vlerat që ti ke si femër, si bashkëshorte, si nënë, si vajzë, si bashkëpuntore, por mbi të gjitha si NJERI. E di që këto fjalë duken të ekzagjeruara për ata që nuk të njohin, por unë i them me krenari dhe sigurinë më të plotë, sepse jam i bindur që kush të njeh jo vetëm që më jep të drejtë, por edhe do shtonte shumë të tjera nga vetja. Ke qenë dhe do mbetesh shembulli im në jetë, edhe pse nuk do arrije dot kurrë të jem as sa gjysma jote! Gezuar ditelindjen nena ime e dashur, personi me i shtrejt ne jeten time.”

 

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday Mam❤️👑 Në këtë botë, unë nuk kam njohur qoftë edhe një njeri të vetëm të të afrohet për së largu për të gjitha vlerat që ti ke si femër, si bashkëshorte, si nënë, si vajzë, si bashkëpuntore, por mbi të gjitha si NJERI. E di që këto fjalë duken të ekzagjeruara për ata që nuk të njohin, por unë i them me krenari dhe sigurinë më të plotë, sepse jam i bindur që kush të njeh jo vetëm që më jep të drejtë, por edhe do shtonte shumë të tjera nga vetja. Ke qenë dhe do mbetesh shembulli im në jetë, edhe pse nuk do arrije dot kurrë të jem as sa gjysma jote! Gezuar ditelindjen nena ime e dashur, personi me i shtrejt ne jeten time.

A post shared by Taulant Xhaka (@tx.34) on

Edhe Graniti përkrahë disa fotografive shumë të vjetra me nënën dhe vëllain e tij ka shkruar disa fjalë emocionuese për nënën, shkruan rtv21.tv.

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka janë futbollist të njohur nga Kosova. Familja e tyre ishte zhvendosur nga Kosova (Podujeva) në Zvicër pak para se fëmijët e tyre të lindnin./21Media