American Music Awards

American Music Awards

Taylor Swift është vlerësuar me një çmim për muzikën e saj. Këngëtarja me famë botërore do marrë çmimin “Artistja e Dekadës” në American Music Awards 2019 muajin e ardhshëm.

29 vjeçarja njihet për këngët narrative të jetës së saj personale. Por, për në një intervistë për Apple Music’s Beats 1, ajo ka thënë se suksesi gjykohet ndryshe për gratë.

“Një grua që po e bën punën e saj me sukses dhe po bën gjëra, po i merren asaj në një farë mënyre. Është figurative ta minimizosh plotësisht atë për aftësitë e saj duke i marrë asaj diqka në momentet më të errëta, është thjeshtë për të ardhur turp” ka thënë këngëtarja, një muaj para se të marr çmimin prestigjioz.

Këngëtarja e suksseshme tashmë ka 23 çmime të AMA në shtëpi. Swift ka fituar 4 herë trofeun e “Aritstja e Vitit” dhe përsëri është e nominuar në këtë kategori.

Taylor Swift është artistja femër që ka më së shumti trofe të AMA në histori./21Media